SON DAKİKA

Tercüman
reklam

KERİM SARILAR MEB’İ BİLGİ YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATINI DEĞİŞTİRMEYE DAVET ETTİ

SAMSUNLU BİLİM İNSANI, MATEMATİKÇİ KERİM SARILAR MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROFESÖR DR ZİYA SELÇUK’U VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINI; “BİLGİ YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATINI DEĞİŞTİRMEYE DAVET ETTİ”

KERİM SARILAR MEB’İ BİLGİ YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATINI DEĞİŞTİRMEYE DAVET ETTİ
Bu haber 13 Mayıs 2019 - 18:56 'de eklendi ve 911 views kez görüntülendi.

 

SOSYAL MEDYADA KAMUOYU ÖNÜNDE MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROFESÖR DR ZİYA SELÇUK’A AÇIK ÇAĞRI YAPAN SARILAR; “BİLGİ YAZILIM ÇAĞI DIŞINDA KALAN MATEMATİK MÜFREDATINA AİT SEMİNER BASIN VE TV YE AÇIK YAPILMALIDIR” DEDİ.

ÇAĞRIDA ŞU MADDELER YER ALDI:

1.    Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk öncelikle milli ilmi keşiflere olumlu görüş veren ve orta öğretimde seviye belirlemesini yapan dokuz ayrı üniversite ve matematikte alanında uzman öğretim üyesi bulunan on bir ayrı üniversitedeki uzman öğretim üyelerini bir seminerde toplamalı ve milli ilmi keşif sahibi olarak da bizi davet etmelidir.

2.    Milli ilmi keşifleri engelleyen Milli Eğitim Bakanlığındaki düşünce sahiplerini de bu seminere davet etmelidir.

3.    Seminer basın ve TV ye açık olarak yapılmalıdır.

4.    Orta öğretim ve eğitimde gelişme isteniyorsa bilgi yazılım çağına uygun olmayan matematik müfredatını değiştirmelidir.

Sarılar çağrısını şöyle bitirdi; “Eğitim çağa uygun düzenlenmediği sürece üretime yönelik sanayi ve teknoloji düzelmeyeceğinden bunlara bağlı ekonomi de düzelmez.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA