SON DAKİKA

Tercüman
reklam

ŞEHİT MAKBULE’NİN TORUNLARI OKUYOR PROJESİ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

ŞEHİT MAKBULE’NİN TORUNLARI OKUYOR PROJESİ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
Bu haber 11 Mayıs 2019 - 18:37 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.

Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle yürüttüğü “Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor” projesiyle ilgili etkinlikler devam ediyor.
Projenin yürütüldüğü kitap kahvede; eğitimci yazar Hüseyin Tunçay “Bir Zamanlar Gördes’ten Şehrin Hazinelerine Kültürel Zenginliğimizin Gençlere Aktarılması” konulu bir seminer verdi.
Seminere, Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Hasan Ertekin ve yönetim kurulu üyeleri, Hasan Türek Anadolu Lisesi Özel Hedef Koleji öğrencileri ile Hedef Koleji Müdürü Semra Güven, Müdür Yardımcısı Seyit Ali Özmen katıldılar.
Hüseyin Tunçay; projeye adı verilen Gördesli Şehit Makbule hakkında bilgi vererek, İstiklâl Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıkları ve imkânsızlıklar içinde verilen mücadelede Türk kadınının yerini, azim ve kararlılığını anlattı.
Kültürel zenginliğimizin ve değerlerimizin genç kuşaklara aktarılmasında; aileye, okula ve öğretmenlere büyük görev düştüğünü söyleyen Tunçay, bunun da ciddi bir eğitim anlayışı ile çocuklarımıza tarih ve coğrafya bilincinin verilmesi, millî kültür unsurlarımızın tanıtılması, Türkçe’nin doğru kullanılması ve edebî eserlerle kalıcı hale getirilmesinin gerektiğini ifade ederek örnekler verdi. Dernek yönetim kurulu üyeleri öğrencilere, Gördesli Şehit Makbule’nin hayatını çizgi roman halinde anlatan kitap hediye ettiler.
Seminer sonunda söz alan Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Hasan Ertekin, proje çalışmasına katkı veren yöneticilere ve öğrencilere teşekkür etti. Konuşmacı Hüseyin Tunçay’a da çalışmalara verdiği destek dolayısıyla plâket verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA