SON DAKİKA

Tercüman
reklam

İSLAM DÜNYASININ 500 YILDIR BİLİME KATKISI OLMADIĞI ŞEKLİNDEKİ KISIR DÖNGÜ ÇÖKTÜ

İSLAM DÜNYASININ 500 YILDIR BİLİME KATKISI OLMADIĞI ŞEKLİNDEKİ KISIR DÖNGÜ ÇÖKTÜ
Bu haber 03 Mayıs 2019 - 9:33 'de eklendi ve 124 views kez görüntülendi.

SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETİ’nin 3 yılda bir yapılan 2. Olağan Kongresinde Yeniden Başkanlığa seçilen Sayın Mehmet Hazinedar ve Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkan Yardımcıları olarak Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK beyi ziyaret ettiklerini açıklayan Sarılar;“Nobel Kimya Ödüllü Profesör Dr. Aziz SANCAR basına yansıyan geçmişteki  konuşmalarında;  “500 yıldır İslam dünyasında bilime neden doğru dürüst katkısı olmadığını” belirtip “Bu sorunun yanıtını sosyal bilimciler araştırmalı” dediğini hatırlattı.

Sarılar şöyle devam etti; “İşte İslam Dünyasının 500 yıldır bilime katkısı olmadığı şeklinde Sayın Aziz SENCER’İN yapıcı olarak uyardığı bu kısır döngü Sarılar Çevirgeni, Sarılar Dönengesi ilmi keşiflerimizi Üniversitelerin değişik bilim dallarının doğrulaması ile kırılmış ve  çökmüştür. Milli ilmi keşiflerimize ait; “Matematik ve Geometride Sarılar Çevirgeni, Sarılar Dönengesi ve Sarılar Üç Üçgen Sistemi” isimli Üniversitelerce onaylı milli ilmi keşif kitabımızı Valimiz Sayın Osman KAYMAK beyefendiye hediye ederek İslam Dünyasının dolayısı ile Müslüman Türk Milletinin bilime katkısının ortaya konulduğu tarafımdan açıklanmıştır.  Başarı dileyen Sayın Valimize göstermiş olduğu yakın ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz.” dedi.

Kerim Sarıların Facebooktaki paylaşımı:

“SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETİ’nin 3 yılda bir yapılan 2. Olağan Kongresinde Yeniden Başkanlığa seçilen Sayın Mehmet Hazinedar ve Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkan Yardımcıları olarak Samsun Valimiz Sayın Osman KAYMAK beyi ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında “Matematik ve Geometride Sarılar Çevirgeni, Sarılar Dönengesi ve Sarılar Üç Üçgen Sistemi” isimli Üniversitelerce onaylı kitabımızı hediye etme fırsatı bulduk. Başarı dileyen Sayın Valimize göstermiş olduğu yakın ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA