SON DAKİKA

Tercüman
reklam

Şehit Makbule Anısına Satranç Turnuvası Düzenlendi

Manisa Gördesliler Kitap Kahvede Satranç Turnuvası Düzenledi.

Şehit Makbule Anısına Satranç Turnuvası Düzenlendi
Bu haber 28 Nisan 2019 - 19:02 'de eklendi ve 111 views kez görüntülendi.

Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle yürüttüğü Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor Projesi kapsamında açılan Kitap Kahve’de Satranç Turnuvası düzenlendi.

Satranç turnuvası, Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Turkuaz Satranç Kulübü tarafından ortaklaşa organize edildi.

Büyük ilgi gören turnuvanın düzenlendiği ‘Kitap Kahve’ye minik sporcular aileleri ile birlikte geldiler. Minik satranççılar arasında kıyasıya mücadeleler yaşandı.

Turnuva öncesinde Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim BİTEK minik sporculara ve velilerine, Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor Projesi ve Kitap Kahve hakkında bilgi verdi. Milli Mücadele kahramanı Gördesli Şehit Makbule’yi tanıttı.

İbrahim Bitek, “Gördesli Şehit Makbule’yi gelecek nesillere tanıtmayı, onun mirasını yeni nesillere aktarmayı boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz. Bu amaçla proje kapsamında sosyal, kültürel etkinlikler, seminerler, yarışmalar yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

Turkuaz Satranç Kulübü Başkanı Dr. Erdem Nalbant ise “Biz Turkuaz Satranç Kulübü olarak sosyal projelerin içinde bulunmayı seviyoruz. Satranç turnuvası teklifi Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneğinden geldi. Bu anlamlı projeye destek vermek üzere burada bulunuyoruz. Manisa’nın Milli Mücadelede şehit olan kadın kahramanı Şehit Makbule’yi anmak güzel bir duygu. Dernek Yönetimine çok teşekkür ederim. Satranççılarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Turnuva sonunda ödül töreni düzenlendi. Turnuvada Canberk Çalışkan birinci, Metin Kubilay Zıhlı ikinci, Burak Coşgun üçüncü oldular.

Dernek Başkan Yardımcısı İbrahim Bitek ve Kulüp Başkanı Erdem Nalbant ilk üçe giren satranççılara kupalarını takdim ettiler.

Tüm katılımcılara madalya dakdim edildi ve Gördes Makbule çizgi romanı hediye edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA