SON DAKİKA

Tercüman
reklam

ZELANDA YENİ ANLAYIŞ ESKİ

ZELANDA YENİ ANLAYIŞ ESKİ
Bu haber 17 Mart 2019 - 6:47 'de eklendi ve 145 views kez görüntülendi.

Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde bulunan iki camide Cuma Namazı esnasında meydana gelen saldırıda maalesef 49 Müslüman şehit olurken 48 Müslüman ise yaralandı. Saldırıyı Brenton Tarrant adlı teröristin yaptığı belirlenirken kısa süre sonra gözaltına alınıp mahkemeye çıkarıldı. Bu aşağılık terörist mahkemede de ırkçı hareket yapmaktan geri kalmadı.

Zaman geçtikçe ortaya çıkan bilgilere göre Müslüman düşmanı bu teröristin dindaşlarımızı katlettiği silahın üzerinde yer alan yazılar ise oldukça dikkat çekici. Birkaç örnekle somutlaştırırsak: Miloş Obiliç –kendisi Kosova Savaşını kazandıktan sonra savaş alanını gezen Sultan 2. Muradı haince şehit etmiştir- 1683 Viyana, Konstantinopol-İstanbul- gibi…

Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen Charlie Hebdo saldırısından sonra terörizmle İslamı yan yana getirmekten ve ısrarla İslami Terörizm ya da Radikal İslamcı tabirini insanların bilinçaltına sokmaya çalışan Medeni(!) Avrupa nedense Hristiyan Terörizmi ifadesini kullanmadı ya da kullanmak istemedi –ki şahsi fikrim dinle terörizmin alakası olamaz-.

Charlie Hebdo saldırısı sonrasında Avrupalı liderler öncülüğünde terörizme karşı omuz omuza yürüyüşü bu defa ölenler Müslüman olduğu için mi bilinmez gündeme dahi gelmedi. Oysaki Yeni Zelanda da ölen Müslümanlar değil esasen insanlıktı.

Tabi burada ben şahsen onlardan böyle bir beklenti içinde değilim. Bu yüzden bir hayal kırıklığım yok. Benim dikkat ettiğim nokta biz İslam aleminde bir birlik ve beraberlik olmayışı. Adama demezler mi önce kendine bak diye? Siz birleşip tepki verdinizde mi başkalarından medet umuyorsunuz diye? Hakikaten bu soruların cevabı çok düşündürücü.

Kıblesi dolar olan birçok İslam Devleti yöneticisi var ki yarın huzur-u mahşerde korkarım onların vereceği uzun hesaptan başkalarına sıra gelmeyecek.
Ne yazık ki bugünkü 1.5 milyar Müslüman, Bedir Savaşındaki 313 Müslüman’dan daha az. Bu ölü toprağı nasıl atılacak ne zaman atılacak gerçekten merak konusu.

Öldürenler hep değişiyor – Myanmar’da Budist, Filistin’de Yahudi, Ortadoğu’da Hristiyan- lakin ölenler değişmiyor onlar hep Müslüman.

İman yetmezliği içinde olan, Doların yeşilini kefenin beyazına değişen, çeşitli şekilde İslam Devletlerinin yönetici koltuklarını işgal eden bedbahtlar, sizlerin varlığı Müslümanların büyük bir azap içinde olmasına sebebiyet veriyor. Koltuk dediğin yönetenin altında olur görüyorum ki sizlerin başının üstünde geziyor. Koltuklarınızı kaptırmamak, şahsi zevklerinizi kaybetmemek adına her türlü dalavereyle iş başında kalmayı beceriyorsunuz. Beni Yeni Zelanda’da gerçekleşen saldırı kadar üzen de tam olarak budur. Yazık hem de çok yazık.

Yahya Kemal bir şiirinde Türk Ordusu için “Yarabbi Galip et, çünkü bu son ordusudur İslam’ın” demiştir. Bu şiir her ne kadar 1922’de söylense de geçerliliğini halen korumaktadır. İslam aleminin liderliğine en yakın Osmanlı’nın en büyük mirasçısı olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Hal böyle iken “bize ne canım deme” lüksümüz yoktur.

Onların silahları üzerine yazacağı birkaç olay var ise bizim yüzlerce vardır. Unutmuş olabilirler o zaman biz de onlara hatırlatalım birkaçını: 1071 Malazgirt’i, 1453 İstanbul’un Fethini, 1922 Büyük Taarruzu, “Bizim kudretimizin eriştiği yere sizin hayalleri bile ulaşamaz diyen Fatih’i, Adına “Muhteşem” demek zorunda kaldıkları Kanuni Sultan Süleyman’ı, Savaş Gemileriyle gelip İzmir’de denize dökülen, yüzerek kaçan Yunanlıları bu duruma düşüren Mustafa Kemal’i…

Sevgili Dostlar yazıma nokta koyarken Dünya’nın her neresinde zalimlerin zülmünden dolayı hayatını kaybeden Ümmet-i Muhammed varsa Allah onlara rahmetiyle muamele eylesin.

Anahtar kelime: #Müslüman #Camisaldırısı #YeniZelanda #Terörizm #Irkçılık

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA