SON DAKİKA

Tercüman
reklam

Erdoğan’dan Yeni Zelanda katliamcısına: Senin her yerin bomba olsa ne yazar

Erdoğan’dan Yeni Zelanda katliamcısına: Senin her yerin bomba olsa ne yazar
Bu haber 15 Mart 2019 - 18:28 'de eklendi ve 67 views kez görüntülendi.

Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik düzenlenen saldırıda 3 Türk’ün yaralandığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu katil bildiri yayınlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. Senin her yerin bomba olsa ne yazar. İbadette olan masum Müslümanları gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin” dedi.

Gaziantep Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde iki camiye Cuma namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırılarda 3 Türk vatandaşının yaralandığını söyledi.

Saldırganın yayımladığı manifestoda kendisini de hedef aldığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bu katil bildiri yayınlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. Neymiş boğazın batısına geçmeyecekmişiz. Yoksa ne olurmuş. İstanbul’a gelip hepimizi öldürüp topraklarımızdan sürer Ayasofya’yı minarelerinden kurtarırlarmış. Be hey gafil, önce şunu bil… Ben neden girdim içeri. Ziya Gökalp’in şiiri vardı. Sen hangi milletle konuşuyorsun, neyi konuşuyorsun. Senin her yerin bomba olsa ne yazar. İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin.”

Erdoğan, “Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz ama asla bu alçakların seviyesine de düşmeyeceğiz. 31 Mart’ta İslam ve Türkiye düşmanlarına mesajımızı vermeye hazır mısınız? Kökeni, inancı, meşrebi ne olursa olsun günahsız her masum insanın ölümüne karşı aynı ilkeli duruşu sergileyeceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA