SON DAKİKA

Tercüman
reklam

Çavuşoğlu ve Oktay Yeni Zelanda’ya gidiyor

Çavuşoğlu ve Oktay Yeni Zelanda’ya gidiyor
Bu haber 15 Mart 2019 - 18:43 'de eklendi ve 59 views kez görüntülendi.
Brüksel’deki basın toplantısında AB’yi İslamofobi ile mücadelede yetersiz kalmakla eleştiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile birlikte cami saldırısının yaşandığı Yeni Zelanda’ya gidecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cami saldırılarında 49 kişinin öldüğü Yeni Zelanda’ya gideceği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda Devlet Başkanı Dame Patsy Reddy ile telefonda görüştü. Görüşmede Erdoğan mevkidaşına, “Yardımcımı ve dışişleri bakanımı Yeni Zelanda’ya gönderiyorum” dedi.

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında Brüksel’de düzenlenen üst düzey toplantının ardından AB Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, Yeni Zelanda’daki saldırılara değindi.

Avrupa Birliği’ndeki bazı siyasetçilerin Müslümanlara yönelik tutumunu eleştiren Çavuşoğlu, “Bu terör saldırısından maalesef olayı gerçekleştiren alçaklar kadar yabancı düşmanlığını, İslamofobik eğilimleri ve Müslümanlara karşı nefret dilini körükleyen sorumsuz siyasetçiler ve altını çizerek söylüyorum basın yayın organları da sorumludur” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA