SON DAKİKA

Tercüman
reklam

Saruhanlı Eğitim Bir Sen Kadınlar Gününü Kahvaltı ile Kutladı

Saruhanlı Eğitim Bir Sen Kadınlar Gününü Kahvaltı ile Kutladı
Bu haber 09 Mart 2019 - 8:46 'de eklendi ve 210 views kez görüntülendi.

Eğitim Bir Sen Saruhanlı Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle  bayan üyeleri kahvaltı programı  düzenledi. Programın selamlama konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Saruhanlı İlçe Temsilcisi Ömer Faruk Karakayış;

“Kıymetli hanımefendiler Eğitim Bir Sen Saruhanlı İlçe Temsiliği olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle organize ettiği kahvaltı programımıza hepiniz hoşgeldiniz.” diyerek konuşmasına başlayan Karakayış , Memur-Sen’in olarak sendikalaşma anlayışında kadınlara büyük önem veriyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kadınların sorunlarına odaklanma açısından bir fırsat olarak görürken, kadınları ve sorunlarını adeta bir güne hapseden anlayışı da sağlıklı bulmadığımızı ifade ediyor; başta kadın çalışanlar olmak üzere bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, sorunlarının çözümüne vesile olması temennisiyle kutluyorum.”dedi.

 

Eğitim Bir Sen Saruhanlı Kadınlar Komisyonu Başkanı Serpil Durak ise gerçekleştirdikleri buluşmanın önemini belirterek, şunları söyledi:

” Kadın hak ve mücadelesinin sembolü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak, birlik bütünlüğümüzü perçinlemek için bu organizasyonu düzenledik.”

“Davetimize teşrif ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dünyada bugün kadınlar birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Bizler de bu sorunların bilincindeyiz ve sendika olarak bu sorunların çözümü için çaba harcıyoruz. Bu konuda Türkiye’nin örgütlü en büyük sivil toplum kuruluşu Memur Sen olarak kadınlarımızın haklarını korumak anlamında büyük projelere imza atıyoruz. Siz değerli üyelerimizin destekleriyle daha büyük işler başaracağız inşallah.”

“Biz birlikte güçlüyüz. Kadınların olmadığı yerde güçten ve başarıdan bahsedilemez. Bugün burada bizlerle olduğunuz için sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Bu organizasyonu düzenleyen Eğitim Bir Sen Saruhanlı İlçe Temsilcisi Ömer Faruk Karakayış ve Sendikamızın Yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA