SON DAKİKA

Tercüman
reklam

Kitap fuarları ve kitaplar milletimizi aydınlığa götüren yoldur

Kitap fuarları ve kitaplar milletimizi aydınlığa götüren yoldur
Bu haber 15 Şubat 2019 - 17:21 'de eklendi ve 203 views kez görüntülendi.

16-24 Şubat tarihleri arasında Samsunda Tüyap 5. Kitap Fuarında Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu nun 1. Salon 102 b nolu standında son hazırlıklar Karadeniz Rumeli Dernekleri yetkilileri ile Samsun Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği Başkanı Olcay Kınay Yanık tarafından tamamlandı.
Samsun Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği Başkanı Olcay Kınay Yanık tarafından yapılan açıklamada; “Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu nun 1. Salon 102 b nolu standında Balkanlardan orta Asya Türk Cumhuriyetlerini de içeren bilim adamlarına ait çeşitli araştırma ve hikaye, roman ve çocuk kitaplarının bulunduğunu belirterek bunları şu şekilde sıraladı;
TÜYAP kitap fuarında KARDEF standına uğrayanlar:
1- Ünlü yazarların kitaplarını alabilir.
2- Çocuk kitapları temin edebilir.
3- Mübadele ve Balkan tarihi kitaplarını edinebilir.
4- Mübadele Bölgeleri atlasını kitaplığına kazandırabilir.
4- Samsun Mübadele Derneğine üye olabilir, aidat ödeyebilir.
5- Atatürk rozeti satın alabilir.
6- Kitap ayracı, bardak kupa, alışveriş çantası gibi ihtiyaçlarını karşılayarak çalışmalarımıza destek olabileceklerini ifade etti.
Samsun Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği Başkanı Olcay Kınay Yanık ayrıca 16-24 Şubat tarihleri arasında Tüyap 5. Kitap Fuarında Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu nun 1. Salon 102 b nolu standında dernekleri üyesi Matematikte milli ilmi keşifleri ile tanınan Matematikçi Kerim Sarılar’ın içinde ilmi keşifleri ve ilmi keşifleri hakkında ayrı ayrı Üniversitelerin bilim dallarının akademik görüşü, onayı ve akademik kurul kararı bulunan; “Matematik ve Geometride Sarılar Çevirgeni, Sarılar Dönengesi ve Sarılar Üç Üçgen Sistemi” isimli yerli ve milli ilmi keşif kitabı ile katılacağını açıkladı.
Tüm halkımızı TÜYAP kitap fuarına katılmaya davet eden Samsun Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği Başkanı Olcay Kınay Yanık; “Kitap fuarları ve kitaplar milletimizi aydınlığa götüren yoldur” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA