SON DAKİKA

Tercüman
reklam

“ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” PROJESİ BAŞLADI

“ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” PROJESİ BAŞLADI
Bu haber 06 Şubat 2019 - 15:15 'de eklendi ve 126 views kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan proje çerçevesinde farkındalık etkinliği düzenlendi.

İçişleri Bakanlığınca “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılının “Yayaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Manisa’da Cumhuriyet Caddesi üzerinde gerçekleştirilen programa Manisa Valisi Ahmet Deniz’in yanı sıra Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Ahmet Deniz programda yaptığı konuşmada, bugün önemli bir projenin başlangıcı nedeniyle toplandıklarını belirterek, “İçişleri Bakanlığımız bu yılı ‘Trafikte Yaya Önceliği’ yılı ilan etti. Bugün de çocuklarımızla beraber Bakanlığımızın başlattığı projeye start veriyoruz. Maalesef her yıl bin 700 civarında yayayı kaybetmişiz. Medeni toplumlarda yaya önceliği çok önemlidir. Geçmişinde göçmen kuşların hayatını kurtarmak için vakıflar kuran bir medeniyetin mensupları olarak biz bunu yapmalıyız. Şoförlerimize, ‘yayalar kaldırımdan yola adım attıkları anda duralım’ diyoruz. Yaya geçitlerinde, kavşaklarda yayalarımızın öncelik hakkı var. Şoförlerimize ve trafiğe çıkan herkese, projemize sahip çıkalım, ‘öncelik hayatın, öncelik yayanın’ diyoruz” dedi.

Vali Deniz etkinliklerin yıl boyu süreceğini belirtti.
Daha sonra protokol, “El ele verelim trafiği yönlendirelim”, “Ne olur beni duyun, trafik kurallarına uyun”, “Öncelik hayatın öncelik yayanın” yazılı dövizleri taşıyarak projeye destek veren öğrenciler, engelliler ve yaşlılarla birlikte yaya geçidinden yolun karşısına geçtiler.

Etkinliğin ardından Vali Deniz ve diğer protokol öğrencilere broşür ve kitap hediye etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA