SON DAKİKA

Tercüman
reklam

Kerim Sarılar “Artık eğitim sistemimiz üzerinden ABD nin gölgesini kaldırma zamanı gelmiştir”

Kerim Sarılar “Artık eğitim sistemimiz üzerinden ABD nin gölgesini kaldırma zamanı gelmiştir”
Bu haber 13 Eylül 2018 - 16:09 'de eklendi ve 1.315 views kez görüntülendi.

CHP’nin 24 Haziran seçiminde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un başarılı olma ihtimalini ‘trilyonda sıfır’ olarak değerlendirmişti.

O tartışmaya; “İslam Dünyasının 500 yıllık bilime katkısı olmadığı şeklindeki kısır döngüyü ortadan kaldıran Samsunlu Matematikçi Kerim Sarılar da katıldı.

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Samsunlu Bilim Adamı ve Matematikçi Kerim Sarılar’a göre; Milli Eğitim Bakanı Sayın Profesör Dr. Ziya SELÇUK “Başarılı olacak. Çünkü elinde orta öğretim müfredat programına konulmasını sağlayabildiğinde üniversitelerce onaylı alanında dünyanın en iyi matematiği var”

Prof. Dr. Ziya SELÇUK’UN; “Marşal yardımı ile eğitimde 1947 / 48 yıllarında bir kırılma olmuştur. O günden beri formumuz yok bizim. Eğitimin aşil topuğu kesilmiş. Buğdayla ne zaman oynandıysa eğitimle de o zaman oynanmış.” Sözlerine değinen Samsunlu Bilim İnsanı Sarılar; “Artık eğitim sistemimiz üzerinden ABD nin gölgesini kaldırma zamanı gelmiştir” dedi.

“Başkanlıklarının bilim alanında yapılan buluş veya icatları inceleyerek bunlara onay verme yetkisine sahip olmadığı” gerekçesi ile  “Üniversitelerin doğrulaması yanı sıra hangi öğretim kademesine uygun olacağına dair bilimsel akademik görüş, rapor ve onaylamasını” talep eden MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı aradığı şartlar gerçekleşince; “Yüce Allah’ın hayır olarak verdiği,

11 Üniversitenin doğrulaması yanı sıra dokuz ayrı Üniversitenin orta öğretimde okutulmasının kazanım ve faydalarını gerekçeleri ile anlatıp onayladığı matematikteki ilmi keşiflerin müfredata alınmasını ilme aykırı şekilde engellemesi eğitim sisteminin gelişmesinin önünü kapattığını söyleyen Sarılar; “Artık eğitim sistemimizin önünü açma zamanı gelmiştir” dedi.

Muharrem İnce’nin Ziya Selçuk ile ilgili; “Ben, Ziya hocanın bu işi bildiğine inanırım, biliyorum çünkü. Başarılı olma ihtimali var mı diye sorarsanız, trilyonda sıfır! İşi biliyor ama başarılı olamaz çünkü Erdoğan’ın tavırlarını biliyorum. Ona iş yaptırmayacak. Bakın göreceksiniz. Dünyanın milli eğitimi en iyi bilen kişisini bile getirseniz başarılı olamaz çünkü o iş ona yaptırılmayacak.” İle ilgili sözlerine de değinen Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Matematikçi Kerim Sarılar; “Sayın Muharrem İNCE’NİN bu husustaki düşüncesine katılmıyorum. Ancak eğitim sistemimiz ile ilgilenmesi hayırlı bir gelişmedir. Haklı çıkma ihtimali bana göre yok. Eğer haklı çıkarsa kendisinden öngörümdeki isabetsiz tahminimden dolayı özür dileyeceğim” diyen Samsunlu Bilim İnsanı Sarılar şöyle devam etti; Milli Eğitim Bakanlığının 26 Kasım 2015 tarihli cevabında; “Müslüman milletler ve Müslüman Türk Milletimiz mensupları adına kayıtlı orta öğretimde bir tane matematik formülü bulunmamaktadır” diye konuyu tescillediğini belirten Sarılar; “Hiçbir Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının; “  11 Üniversitenin olumlu görüşlerinin yanı sıra dokuz ayrı Üniversitenin orta öğretimde okutulmasının kazanım ve faydalarını gerekçeleri ile anlatıp onayladığı matematikteki yerli ve milli ilmi keşifleri döneminde okutmadan gitti” cümlesini tarihe yazılmasını istemeyeceğini belirterek;

“Hele bu yerli ve milli ilmi keşifler Yerli ve Milli diye çırpınan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN döneminde keşfedilmiş, 11 Üniversitenin olumlu görüşlerinin yanı sıra dokuz ayrı Üniversitenin orta öğretimde okutulmasının kazanım ve faydalarını gerekçeleri ile anlatıp onaylanmışsa Yüce Allah’ın izniyle orta öğretim müfredat programı bilimsel olarak özerk dokuz ayrı Üniversitenin mesleki akademik görüş, rapor ve onayları doğrultusunda yeniden yazılacağını öngörmekteyim” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA