SON DAKİKA

Tercüman
reklam
Ali YILDIZ

SELÇUK ÖZDAĞ VE ÜLKÜCÜLÜK

SELÇUK ÖZDAĞ VE ÜLKÜCÜLÜK
Bu haber 22 Aralık 2017 - 17:15 'de eklendi ve 763 views kez görüntülendi.

SELÇUK ÖZDAĞ VE ÜLKÜCÜLÜK

Selçuk ÖZDAĞ ülkücüdür. Milliyetçi, muhafazakar, demokrat çizginin değişmez adresidir. Türk gençliğinin abisidir, Manisalıların Reisidir.

İ’lây-ı Kelimetullah davasının yılmaz savunucusu, Nizam-i Alem ülküsünün yılmaz bekçisi, Kızıl Elma’sı Türk-İslam ülküsünü yaşayan, yaşatan ve yaşatmak için mücadele eden, bir ülkü uğruna (vatanı ve ülküleri için) gençliğini zindanlarda yaşayan, bilgisi ve tecrübesi ile örnek olan ülkücüdür.

İki hüzünlü idam, iki vakur şehit. Ülkücü hareketin sembolü, Halil Esendağ ve Selçuk Duracık. Ülkücü Selçuk Özdağ’ın Buca Cezaevinden yanından alınarak idam edilen arkadaşlarıdır.

Selçuk ÖZDAĞ, 1980 Darbesinde Ülkücü Kuruluşlar Davasından idam cezası ile yargılanan, 7 yıl boyunca Ulucanlar cezaevinde kalan ve bunun 1 yılını hücrede geçirerek cezaevini Medrese-i Yusufiye yapan büyük dava adamı.

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in rahle i tedrisatından başarıyla geçen gözü pek talebesidir Özdağ. 17 yıl boyunca rahmetli şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun yıllar yılı yardımcılığını yapan, Muhsin Başkan’ın dava arkadaşı, ülkücülüğü yaşayan ve yaşatandır Selçuk Özdağ.

Selçuk Özdağ “Alperendir”. Selçuk Özdağ Ülkücüdür. Ülkücü hareketin Liderlerinin ve yöneticilerinin 40 yıldan bu yana ülkücülüğüne şahit olduğu isimdir Selçuk Özdağ. Ülkücülük İçin bu kadar çileye talip olmuş Özdağ’ın ülkücülüğünü sorgulamak çaresizliğin ve başarısızlığın bir göstergesidir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA